czwartek, 25 lutego 2010

Sokolnicy - opiekunowie urodzonych morderców
Kiedy wymyśliłem sobie, że zrobię fotoreportaż o sokolnikach, nie przypuszczałem, że będzie to taki trudny temat. Szukanie kontaktów i osób które zajmują się dzikimi ptakami było bardzo trudne. Jednak nieoczekiwanie dostałem wiadomość o spotkaniu tych ludzi. Niestety warunki były bardzo ekstremalne dla ptaków a także dla ludzi :), -25 stopni i lekki wiar. Sokolnicy to myśliwi, którzy zamiast broni palnej, używają dzikich ptaków. Jest to jedna z najbardziej elitarnych form myślistwa.
W polowaniu współpracuje człowiek, dziki ptak oraz pies. Gdy pies wyczuje zwierzynę, wypuszcza się ptaka który wznosi się nad sokolnikiem, gdy jest na odpowiedniej wysokości, spuszcza się psa który płoszy zwierzynę a wtedy ptak który ma wystawioną zdobycz stara się ją dopaść. Jest to niesamowite widowisko.

1 komentarz:

  1. PISZE DO PANA BO MAM PROBLEM ZSOKOLEM KTORY WYPADL Z GNIAZDA JESZCZE NIE FRUWA I NIE WIEM CO MU DAWAC DO JEDZENIA I PICIA JEZELI BYL BY PAN TAK UPRZEJMY POMOC W TEJ SYTUACJI I DAC JAKIES WSKAZOWKI BEDE ZOBOWIAZANA.
    CZEKAM NA JAK NAJSZYBSZA ODPOWIEDZ!

    OdpowiedzUsuń